تابلو دکوراتیو

نقش ویژه تابلوی دکوراتیو چاپی در دکوراسیون

امروزه تابلوهای دکوراتیو نقش مهمی در دکوراسیون منازل و دفاتر اداری و ... دارند. این تابلو ها در سبک ها و اشکال متفاوتی تولید و عرضه می شوند. همین موضوع سبب شده تا تابلوهای دکوراتیو مناسب تمامی سبک های دکوراسیون باشند. در گذشته این تابلوها محدود به تابلوهای نقاشی و تابلوفرش ها می شد. امروزه این نوع از دکوراسیون به دلیل قیمت بسیار بالا کاربرد کمتری پیدا کرده است. در حال حاضر تابلوهای دکوراتیو چاپی به دلیل قیمت مناسب و ظاهر بسیار زیبا محبوبیت بالایی پیدا کرده اند.

برای خرید این محصولات متناسب با سلیقه خودتان باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه ی این محتوا آن ها را برمی شماریم.

اتابلوی دکوراتیو چاپی چیست؟

تابلوی دکوراتیو چاپی یک محصول برای زیبایی بخشیدن به محیط های داخلی شماست. تابلوهای دکوراتیو چاپی به روش چاپ دیجیتال تولید می شوند. طرح دلخواهتان پس از طراحی در سیستم های کامپیوتری به شکل یک فایل تحویل دستگاه چاپ دیجیتال می شود. همین موضوع سبب شده است تا طیف وسیعی از طرح و نقش را بتوان بر روی این تابلوها اجرا کرد. چاپ دیجیتال سرعت بالایی دارد و به همین دلیل تابلوهای سفارشی شما با سرعت آماده خواهند شد.

 

انواع تابلو دکوراتیو

تابلوهای تزیینی این روز ها تنوع بسیار بالایی پیدا کرده اند. گسترش انواع هنرهای سنتی و مدرن به صنعت ساخت و طراحی این تابلوها یکی از علل این تنوع بالاست. تابلوهای سنتی در گذشته نیز مورد استفاده قرار می گرفتند اما تهیه آن ها برای هر کسی میسر نبود. علاوه بر این به دلیل کم بودن تنوع در سبک های تولید تابلو، این تابلوها مطلوب هر سلیقه ای نبود. امروزه تهیه ی یک تابلوی دکوراتیو متناسب با سلیقه تان به دلیل وجود تنوع بالا به کاری آسان تبدیل شده است. تنها کافیست انواع این تابلو ها را بشناسید و سپس اقدام به تصمیم گیری برای انتخاب و خرید آن ها کنید. اما قضیه از این هم می تواند جالب تر باشد. به لطف وجود چاپ دیجیتال در صورتی که تابلو ای متناسب با سلیقه تان پیدا نکردید، می توانید آن را طراحی و چاپ کنید. چاپ تابلو بر روی محصولات مختلفی قابل انجام است. در ادامه به معرفی انواع تابلوهای دکوراتیو چاپی می پردازیم:

 

چاپ تابلو شاسی

تابلو شاسی در ابعاد و اندازه های مختلف قابلیت تولید و چاپ دارد. تابلو شاسی یکی از محبوب ترین انواع تابلوهای دکوراتیو است که در پذیرایی و تمامی اتاق های یک منزل قابل استفاده است. تابلو شاسی قابلیت تولید در انواع، 8 میلی متری، 16 میلی متری و 30 میلی متری را دارد که انتخاب آن بر عهده سفارش دهنده محصول است.

 

خرید تابلو بوم

تابلوبوم پرطرفدار ترین تابلوی دکوراتیو است. در تابلوبوم طرح آماده شده را بر روی بوم نقاشی یا کنواس است چاپ می کنند. کنواس انواع مختلفی دارد. کنواس های مرغوب تر از الیاف طبیعی و نیمه طبیعی ساخته می شوند. کنواس های با کیفیت پایین تر از الیاف مصنوعی تهیه می شوند. برای سفارش تابلوبوم چاپی دیجیتال، پیشنهاد می شود  کنواس های مرغوب و طبیعی را انتخاب کنید. کنواس هایی با الیاف مصنوعی پس از مدتی کیفیت خودشان را از دست می دهند و همچنین مقاومت بسیار پایینی در برابر رطوبت دارند. از طرفی، تابلوهای دکوراتیو محصولاتی هستند که بیشتر مشتریان آن ها را برای مدت طولانی استفاده می کنند. پس دوام آن ها برای افراد دارای اهمیت است.

 

تابلوفرش چاپی

چاپ دیجیتال حتی در تولید تابلوفرش نیز انقلابی ایجاد کرده است. تابلوفرش های سنتی به همان شکلی که می بینید بافته می شوند. این پروسه یک فرآیند بسیار زمان بر است. به همین دلیل تابلوفرش های سنتی قیمت های بسیار بالایی دارند. تابلوفرش های چاپی به روش چاپ دیجیتال تولید می شوند. در این روش فرش های تماما سفید در ابعاد 50در70 یا 100در140 تهیه می شوند. پس از تهیه فرش، طرح مورد نظر بر روی فرش سفید چاپ می شود. تولید تابلوفرش به روش چاپ دیجیتال سبب ایجاد تنوع بالاتر در طرح ها در کنار قیمت به صرفه تر شده است. از تابلوفرش ها می توان به عنوان یک تابلوی دکوراتیو لوکس در خانه استفاده کرد. تابلوفرش با طرح چاپ شده از چهره افراد نیز می تواند یک هدیه درخور و لاکچری باشد.

 

سخن نهایی

تابلوهای دکوراتیو چاپی به دلیل داشتن تنوع بسیار بالا، ترکیب هنر سنتی و مدرن و سازگاری با تمامی سلیقه ها یکی از بهترین لوازم دکوراتیو هستند. شما نیز می توانید تنها با انتخاب و طراحی طرح مورد نظرتان صاحب یک تابلوی چاپی زیبا شوید.

 

 

 

 

 

 

بهرنگ بهرنگ